2020 m. spalio 21 d., trečiadienis

Vaikščiojome po reformatų Vilnių

.......kartu su istorijos mokytoja V.Vėjelyte ir jos mokiniais - III klasės gimnazistais.

Ekskursijos vadovė vedžiojo mus po įdomiausias Vilniaus senamiesčio vietas, susijusias  su Vilniaus reformatais.

Dabar  vidutinio dydžio mokyklos bibliotekoje turime apie 16 000 vienetų leidinių, Abraomo Kulviečio - protestantiškų idėjų skleidėjo Lietuvoje turtas - 88 knygos (turtinga biblioteka 16 amžiuje), atrodytų, turėtų kelti šypseną...tačiau - taip stipriai kritus spausdinto žodžio piniginiam įvertinimui,  ar daug mūsų amžininkų sugeba pasinaudoti nepakitusia knygų nešama verte? 

Paprasčiau pasigrožėti architektūra. 

Gimnazijos bibliotekoje turime ne vieną knygą apie senąjį Vilnių, todėl lengva yra palyginti, kaip atrodo mūsų lankytos vietos dabar ir prieš 100 ir daugiau metų.

Seminarijos kiemas dabar:

Ir prieš 100 metų:


Stiklių gatvė dabar:


Ir prieš 100 metų:


Tokią dabar matėme Reformatų bažnyčią:


O taip ji atrodė prieš šimtmetį: 


Dar daug įdomių tebesančių ir jau išnaikintų Vilniaus miesto vietų, pastatų galima pamatyti albumuose, saugomuose mūsų gimnazijos bibliotekoje:

Argi ne įdomu, grįžus iš ekskursijos po Vilnių, peržiūrėti, kokios mano aplankytos vietos buvo tada, kai dar nebuvo manęs?


2020 m. spalio 16 d., penktadienis

Mes - Martyno Mažvydo bibliotekoje

 Spalio 16 dieną būrelis mūsų gimnazistų - mokytojos J. Burinskienės mokinių - išvykome į Vilnių: šaudėm 2 zuikius - dalyvavome tarptautinėje konferencijoje apie A. Puškiną bei pasivaikščiojome po didžiausią ir turtingiausią Lietuvos Respublikos biblioteką.

Maža to, morališkai palaikėme II klasės gimnazistę Gretą, kuri, mokytojai padedant, paruošė pranešimą ir sėkmingai jį pristatė: